top of page
Guillaumin3.jpg

III. exkluzivní online aukce

Již v těchto dnech probíhá na portálu Livebid.cz naše III. online aukce umění, šperků a francouzských vín. I tentokrát jsme pro vás připravili pestrou a atraktivní kolekci. Již nyní můžete přihazovat zde. Aukce vyvrcholí postupným uzavíráním jednotlivých položek, které bude zahájeno dne 18.5.2023 v 18 hodin. 

Předaukční výstava dražených položek: 15. - 17.5.2023, 12 - 18 hod. v galerii firmy na adrese Sinkulova 354/83, Praha 4

 

Níže Vám nabízíme bližší info k těm nejzajímavějším položkám této aukce.        

30a.jpg
30b.jpg
30d.jpg

Bohumil Kafka - Jezdecká socha Jana Žižky z Trocnova

V naší aktuální aukci přinášíme tuzemským sběratelům skutečně mimořádné umělecké dílo – bronzovou jezdeckou sochu Jana Žižky od významného českého sochaře Bohumila Kafky.

 

Bezmála metrovou a 150 kg vážící bronzovou skulpturu vytvořil Bohumil Kafka v roce 1932 jako jeden z několika odlitků, na kterých ladil detaily pro své životní dílo, monumentální jezdeckou sochu Jana Žižky, stojící od roku 1950 na pražském Vítkově. Jeden dosud známý odlitek se nachází ve sbírce Vojenského historického ústavu v Praze, o osudech těch dalších není příliš známo s výjimkou toho, že jeden z nich věnoval prezident Edvard Beneš v roce 1945 Josifu Stalinovi jako dar za osvobození republiky.

Nyní se tedy na trhu objevuje další z těchto historicky i umělecky mimořádně významných Kafkových raných modelů husitského vojevůdce. Socha pochází ze sbírek Muzea moderního umění (MEAM) v Barceloně a v roce 2014 zde byla představena na prestižní mezinárodní výstavě „Evropské sochařství 20. století“. Odlitek nese všechny atributy, pro které je dodnes Kafkův monument obdivován, ať už jde o mistrovské zpracování Žižkova ušlechtilého hřebce, nebo detailní provedení jeho zbraní a jezdeckého odění. Vyvolávací cena sochy je stanovena na 550 tisíc Kč a zájemci z řad veřejnosti si ji budou moct osobně prohlédnout ve dnech 15. – 17. 5. vždy od 12 do 18 hodin v sídle galerie Artbankers na Praze 4.

 

Přihazovat na toto výjimečné dílo můžete již nyní na tomto odkazu.

30e.jpg

Armand Guillaumin - Krajina Ille-de-France (cca 1885)

V naší aktuální aukci přinášíme tuzemským sběratelům na českém trhu velmi výjimečně se vyskytující dílo vrcholného francouzského impresionismu.

 

Armand Guillaumin patří k největším a nejuznávanějším světovým impresionistům a jeho obrazy patří k ozdobám aukcí největších světových aukčních domů.

V roce 1861 začal studovat na pařížské Académie Suisse. Zde se seznámil s Paulem Cézannem a Camillem Pissarrem, s nimiž udržoval celoživotní přátelství a měl také významný vliv na jejich tvorbu. Guillauminovy obrazy jsou zastoupeny ve významných muzeích po celém světě. Patří mezi ně Musée d'Orsay (48 děl) a Petit Palais (91 děl) v Paříži, Tate Britain Londýn, Metropolitní muzeum v New Yorku a mnoho dalších. Citujeme z odborného posudku PhDr. Rey Michalové, Ph. D.: "Posuzovaný obraz je originálním, velmi kvalitním, neobyčejně šťavnatě malířsky traktovaným a motivicky velmi půvabným dílem Armanda Guillaumina. Tento obraz je zcela typickým, zářivě oslnivým příkladem autorova impresionismu." V prosinci 2022 vydražila aukční síň Hampel v Mnichově velmi podobný Guillauminův obraz krajiny Ile-de France ze stejného období za částku 150 tis. EUR. Jedná se tedy o dílo nejen mimořádné umělecké, ale také mimořádné investiční hodnoty. Vzhledem ke kvalitám i kondici obrazu je vyvolávací cena díla ve výši 650 tisíc Kč mimořádně příznivá.

Přihazovat na toto výjimečné dílo můžete již nyní na tomto odkazu.

23a.jpg
23b.jpeg
23c.jpg
bottom of page