top of page
Pšeničné pole s cypřiši

Umění jako investice?

Akcii ani bitcoin si doma na zeď zřejmě většina lidí nepověsí. Když si pořídíte jakékoliv originální umělecké dílo, je to vlastně svým způsobem pokaždé investice. Investice do nečeho, co nám v prvé řadě přináší radost, potěšení, krásu a v některých případech i možnost budoucího zhodnocení či alespoň uchování hodnoty. Umění bylo po staletí vnímáno také jako "rodové dědictví", které je s hrdostí sdíleno generaci za generací jakožto jedinečná kronika rodinných dějin. Když manželka hlavního hrdiny (ztvárněného Ivanem Trojanem) ve známé filmové detektivce "Ve stínu" mluví o pořízení Slavíčkova obrazu, protože se obává měnové reformy, vystihuje tím přesně historicky prověřenou roli vzácných uměleckých děl, jakožto uchovatele hodnoty navzdory sebehorším politickým či ekonomickým katastrofám. Doba i světové trhy jsou turbulentní, cena nemovitostí závratná a umění opět vstupuje do popředí zájmu jako stabilní a zároveň jediná součást investičních portfolií, která má duši.    

Obrázek od Alina Grubnyak

 

 

Máme skvělý přehled o globálním trhu s výtvarným uměním, na denní bázi monitorujeme desítky aukcí po celém světě a tipujeme vhodná potenciální díla pro naše klienty.

Používáme nejlepší software na trhu pro určení dlouhodobé i aktuální ceny díla, jeho provenience a pravosti. S dnešním vybavením a databázovými možnostmi lze prakticky eliminovat nekvalitní díla, či dokonce padělky.

Nejlepší způsob jak začít je neformální pohodová schůzka v naší kanceláři, kde Vám u dobré kávy ukážeme jak pracujeme, probereme Vaše očekávání a zkusíme zjistit, jací autoři či historické období by právě Vás mohli vzít za srdce.    

Vytipováním vhodného obrazu pro klienta vše teprve začíná. Náš servis zahrnuje zajištění online, výjimečně i osobní účasti na vybrané aukci kdekoliv na světě, úhradu a profesionální transit díla do České republiky, včetně případných celních formalit.

 

V případě potřeby zajistíme také odborné restaurování nebo vypracování znaleckého posudku malby pro potřeby budoucího prodeje.

 


Jak to vlastně funguje?

Kdo za tím stojí

Obrázek od Europeana
Libor Neufus  ředitel

Mgr. Libor Neufus, ředitel

"Umění je celoživotní vášeň, o kterou se s Vámi rád podělím. Věřte mi, že první pořízený obraz nebývá nikdy tím posledním."   

bottom of page